x

Pročitajte najnovije vijesti o djelovanju HDS ZAMP-a, zaštiti autorskih prava te vijesti iz svijeta glazbe.

Održana prva sjednica novog Autorskopravnog odbora

Održana je prva sjednica novog saziva Autorskopravnog odbora, tradicionalno u sjedištu službe HDS ZAMP, Heinzelovoj ulici 62a u Zagrebu. Postava autora i nositelja prava koji sačinjavaju AP odbor proširena je s dosadašnjih sedam na deset članova. Za predsjednika radnog tijela Društva, koje najuže surađuje s djelatnicima službe ZAMP, izabran je Frano Đurović, skladatelj suvremene glazbe i profesor na Muzičkoj akademiji u Zagrebu.  

Po prvi put u radu odbora sudjeluju Zlatan Stipišić, Neno Belan, Đelo Jusić jr., Borna Šercar, Željka Veverec te Mihovil Šoštarić (kao vanjski član bez prava odlučivanja). Njima su dobrodošlicu i dobru suradnju poželjeli kolege koji su, kao i Frano Đurović, sudjelovali u radu prošlog saziva odbora - Husein Hasanefendić, Ivan Huljić i Tomo Johannes in der Mühlen, te glavni tajnik HDS-a Antun Tomislav Šaban i glavni direktor HDS ZAMP-a Nenad Marčec sa suradnicima, djelatnicima službe. 

Autorskopravni odbor ima nekoliko istaknutih zadataka, a najvažnije od njih je proučavanje problematike poslovanja službe ZAMP i podnošenje prijedloga za unapređenje ostvarivanja autorskih prava nadležnom tijelu HDS-a, Skupštini predstavnika.

Na prvoj zajedničkoj fotografiji nedostaju Zlatan Stipišić i Neno Belan, koji ovaj put nisu mogli doći, ali smo izuzetno ponosni da će ubuduće i oni svojim uvidima i idejama sudjelovati u radu ovog važnog tijela.

Hrvatsko društvo skladatelja Državni zavod za intelektualno vlasništvo Stop krivotvorinama International Confederation of Societies of Authors and Composers

Vaš Internet preglednik je zastario! Preuzmite novi ili instalirajte Google Chrome Frame.